Tatrzański Związek Narciarski

Mistrzynią świata w slalomie została dziś 17-letnia Amerykanka Mikaela Shiffrin, wyprzedzając Austriaczkę Michaelę Kirchgasser oraz Szwedkę Fridę Hansdotter. W zawodach wystąpiły trzy reprezentantki Polski.

Alpejka Agnieszka Gąsienica-Daniel zajęła 29. miejsce w mistrzostwach świata w slalomie gigancie. Jej młodsza siostra Maryna była 34. Karolina Chrapek nie ukończyła drugiego przejazdu. Złoto zdobyła Francuzka Tessa Worley, która o ponad sekundę wyprzedziła Słowenkę Tinę Maze. Brąz powędrował do Austriaczki Anny Fenninger.

Alpejczyk Jakub Ilewicz zwyciężył wczoraj w zawodach FIS w slalomie gigancie, rozgrywanych w austriackim Leogang. Wraz z tegorocznym mistrzem Polski w slalomie na podium stanęli Rumun Alexandru Barbu i Amerykanin Brian Francis.

W dniach 3-9 czerwca 2018 roku nasze zawodniczki z Kadry Narodowej Młodzieżowej Kobiet w narciarstwie alpejskim przebywały na zgrupowaniu we włoskim Passo Stelvio. Podopieczne Eleny Valt przy dobrych warunkach pogodowych i w spokoju pracowały nad poprawą techniki.

W dniach 9-11 czerwca 2018 roku w Centralnym Ośrodku Sportu w Szczyrku odbyło się zgrupowanie Kadry Regionalnej w narciarstwie alpejskim. Podczas tych kilku dni zawodnicy oraz zawodniczki realizowali treningi pod okiem Artura Płonki, który jest specjalistą w zakresie treningu motorycznego. Natomiast głównym punktem programu był test Ironman Junior, który odbył się pod kierunkiem trenerów klubowych.

W dniach 26 września - 4 października 2018 roku na zgrupowaniu w szwajcarskim Saas-Fee przebywały nasze narciarki alpejskie z Kadry Narodowej Juniorek. Podopieczne Wojciecha Szczepanika podczas ostatniego dnia obozu miały okazję wspólnie potrenować z najlepszą obecnie naszą alpejką - Maryną Gąsienicą-Daniel.